Secopad Када Налепници Не се Лизга, за Безбедност Туш Гази Лепило Appliques со Премиум Scraper

Secopad Када Налепници Не се Лизга, за Безбедност Туш Гази Лепило Appliques со Премиум Scraper

Залиха
DEN 383.76
Износ:

Нашите Secopad налепници се дизајнирани да се држиме цврсто на мазни површини (e.Тие се обезбеди силна адхезија и добра потпора, ефективно се спречува лизгање и да се обезбеди безбедност за децата, на родителите и на себе си.Може да се користи налепница за бања, када, плочка туш кат и слично.Овие налепници се дизајнирани да се држиме цврсто на мазни површини (e.Во исто време, овој дизајн е наменета да им овозможи на водата да тече слободно и понатаму се намалуваат шансите на сапуница вода се акумулира. ★Услуга.★Се прашувате како да го задржи када или туш кабина кат од тоа да биде лизгава?За да се одговори на овој потенцијално опасна ситуација, ние нудиме снегулка форма не sip када налепници за вас.Ова осигурува дека ќе бања безбедно, и помага да се спречи случајно се лизга и паѓа.Тие се обезбеди силна адхезија и добра потпора, ефективно се спречува лизгање и да се обезбеди безбедност за децата, на родителите и на себе си. ★Дизајн Принцип.мекото PEVA материјал кој се користи за кади) нудат силна адхезија и голема контрола.Овие не се лизга када налепници се ефективни да се држиме за било каква мазна површина, како што се бања, бања подот или по скалите, базен, итн.Во исто време, овој дизајн е наменета да им овозможи на водата да тече слободно и понатаму се намалуваат шансите на сапуница вода се акумулира.Тоа е, исто така, полесни и полесно да се одржува.мекото PEVA материјал кој се користи за кади) нудат силна адхезија и голема контрола.Вие само треба да се држиме индивидуалните налепници на внатрешната површина на вашата када или кат од вашиот туш плочки.

Декларирани својства

Најдобри предлози