joyMerit 1yard Дијамант Кристал Лента Кристал Beaded Трим Парче Облека Applique 1,5 см - Жолта, 1Yard

joyMerit 1yard Дијамант Кристал Лента Кристал Beaded Трим Парче Облека Applique 1,5 см - Жолта, 1Yard

Залиха
DEN 479.76
Износ:

Може да се шие на или лепат на, како и.Лесен за родови тема или риба тема да помине низ слој лепак.Димензии : Ширина : прибл.1.5 cm/0.59 инчен; Должина : 1 двор/91 cm.Совршен за декорација свадба партија, булчински превез и појас, костими, облека, чанти, чевли, торта декорација, свеќи, вазни, телефон, ѕидови, врати, и многу повеќе.Направени од смола кристали и транспарентен топла топи лепило.Силна stickiness, не е лесно да падне.Со лепило на грбот, може да биде топла поправи.И тоа ќе биде леплива кога лепак е топење.Може да се загрева со притиснете машина или електричен железо.Ве молиме додадете платно за да се спречи оштетување.Опис : Големина : Ширина : прибл.1.5 cm/0.59 инчен; Должина : 1 двор/91 cm - Со лепило на грбот, може да биде топла поправи.И тоа ќе биде леплива кога лепак е топење.Може да се загрева со притиснете машина или електричен железо.Ве молиме додадете платно за да се спречи оштетување. - Може да се шие на или лепат на, како и.Лесен за родови тема или риба тема да помине низ слој лепак. - Направен од смола кристали и транспарентен топла топи лепило.Силна stickiness, не е лесно да падне. - Совршени за декорација свадба партија, булчински превез и појас, костими, облека, чанти, чевли, торта декорација, свеќи, вазни, телефон, ѕидови, врати, и многу повеќе.Пакетот Вклучува : 1 Тркалаат Кристал Ribbon Note : дозволете малку големина грешка поради прирачник за мерење.Поради разликата помеѓу различни монитори, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот.

Декларирани својства

Најдобри предлози