Beaker, 400ml - Ниска Форма со Spout - Бела, 50мл Graduations - Borosilicate 3.3 Стакло - Eisco Лаборатории

Beaker, 400ml - Ниска Форма со Spout - Бела, 50мл Graduations - Borosilicate 3.3 Стакло - Eisco Лаборатории

Залиха
DEN 479.76
Износ:

ИНДУСТРИСКА СИЛА | Направен од висок квалитет, тешки, Borosilicate 3.3 стакло.Одлична сила против кршење.Дизајниран за употреба во професионални лаборатории, но е идеален за училницата, гаража и за домашна употреба. 400 ML КАПАЦИТЕТ | Beaker има 400ml капацитет и карактеристики бела печатени дипломирањето линии секој 50мл.НИСКА ФОРМА | Beaker е слаба форма, со spout за лесно да ги фрлаат.ЧУВСТВУВАТЕ ТОПЛИНА & ХЕМИСКИ ИЗДРЖЛИВОСТ | Microwavable и autoclavable, со супериорен хемиски издржливост.Ниска температура од тебе - може да издржи високите температури & термички шокови.ПРОИЗВЕДЕНИ од СТРАНА EISCO ЛАБОРАТОРИИ | Eisco Лаборатории со гордост го произведува свои производи со користење на state-of-the-art опрема, и по највисоките стандарди за контрола на квалитетот.Секој производ е внимателно дизајниран од страна на тим на лабораторија професионалци и искусни инженери со квалитет и трајност на ум.

Декларирани својства

Најдобри предлози