Pentel Ткаенина Забава Во Пастелни Бои Стапови

Pentel Ткаенина Забава Во Пастелни Бои Стапови

Залиха
DEN 2138.40
Износ:

Се продаваат како 7/ST.Пастелни бои стапови понуди светла, лесен начин да се создаде забава ткаенина дизајни.Киселина-слободен пигмент во еден лесен-за-мешавина креда форма овозможува повлекување или матрицата дизајн на парче ткаенина за да креирате ваши сопствени дизајни.Цртежи стане постојан еднаш топлина во собата за практично користење.Кога топлина во собата, вашиот дизајн е перат.Боја стапови работат најдобро за природни и светлина-боја ткаенини.ТКАЕНИНА ЗАБАВА во ПАСТЕЛНИ БОИ се ДРЖИМЕ 7 БОЈА ПОСТАВЕТЕ Брилијантен, киселина-слободен пигмент во еден лесен-за-користење креда форма.Се применуваат светли, живописни бои директно на ткаенини.Дизајни се постојани еднаш топлина во собата.Постојан, водоотпорен, киселина-слободен гел мастило за ткаенина. 1.0 mm совет произведува различни, смели линии.Идеален за употреба на постелнина, платно, тексас, памук, и повеќето сите природни ткаенини.

Декларирани својства

Најдобри предлози