GSSI Пломби Butyl Лента 1/8 x 3/4 x 50' Сива (Изберете 3/4 или 1 Ширина)

GSSI Пломби Butyl Лента 1/8 x 3/4 x 50' Сива (Изберете 3/4 или 1 Ширина)

Залиха
DEN 443.76
Износ:

Поголема сплотена сила.Супериорен лепило сила.Withstands екстремни покривот температури.Супериорен ниска температура стисливост.Ладно проток отпорни.Отпорни на УВ светлина.Печат нема да влијае на движењето на објектот.Широк услуга температура опсег.МБ-10 A е премиер еластомер butyl гума пломби дизајнирани да ги задоволат критична барањата на метални објекти.Тоа, исто така, ги исполнува или го надминува сите запечатување барања за прозорецот за застаклување, климатизација и ладење.Екструдиран на силиконски обложена хартија за лесна апликација.

Декларирани својства

Најдобри предлози