X AUTOHAUX 11.5 ft 3.5 M 8мм 0.31 Инчен Butyl Гума Пломби Звук Deadening Јаже Caulk Лента за Автомобил RV Шофершајбната Светлата Вратата Црна

X AUTOHAUX 11.5 ft 3.5 M 8мм 0.31 Инчен Butyl Гума Пломби Звук Deadening Јаже Caulk Лента за Автомобил RV Шофершајбната

Залиха
DEN 950.40
Износ:

Спецификација : Боја : Balck.Должина : 350cm / 137.80"(Л).Ширина : 8mm / 0.31"(W).Дебелина : 8mm / 0.31"(Т).Функција : Направен од синтетички butyl гума, тоа е флексибилен, еластична, и има голема вискозност.Покрај тоа, тоа е водоотпорен и звуци deadening.Тоа може да се намали бучавата и ветрот кога ќе се вози.Лесен за Користење : Butyl гума пломби карактеристики запечатување на лепливоста, butyl лента може да биде леплива и за било кој тип на метал, бетон, стакло, пластика, и porous површини, без грижи за испаѓање.Лесен за инсталација и отстранување.Примена : се Користи за да се создаде печат или deaden звук за сите видови на возила, како на пример автомобили, RVs, чамци.Тоа е леплива да deaden звук и да се создаде вдп печат, што го прави добар прозорец или светлата заварување.Answer : ___________________________ Note : Пред затворање, ве молиме бидете сигурни дека запечатување области се сува, чиста, слободен од прав, масло или маст.Потоа се измери butyl печат јаже вие ќе треба и едноставно да се земе на пломби од хартија и притиснете го на запечатување области.

Декларирани својства

Color:
Balck. Length

Најдобри предлози