LLPT Алуминиум Butyl Лента 3 Инчен x 16.5 Нозе се Изведат Покрие Трепка Постојан Водоотпорен Течење Поправка на Лента за Брод Цевка RV Awning Покривот Прозорец Печ и Запечатув?

LLPT Алуминиум Butyl Лента 3 Инчен x 16.5 Нозе се Изведат Покрие Трепка Постојан Водоотпорен Течење Поправка

Залиха
DEN 407.76
Износ:

ЗОШТО ДА ИЗБЕРЕТЕ LLPT-ЛЕНТИ?LLPT обезбедува брза испорака и нерви слободно се вратат ако не сте задоволни со работата на нашиот производ, бидејќи имаме ненадмината контрола на квалитетот на ISO9001 да сите предмети пред да замине фабрика за . - Водоотпорен и водоотпорна на отворено. ПРАШИНА, ПЕСОК & ПУКНАТИНИ НА ПОВРШИНАТА МОРА ДА СЕ ИСЧИСТИ / СУВО ЗА ДА СЕ СОЗДАДЕ PAMERNANT И СИЛНА ВРСКА.ЛЕСЕН ЗА КОРИСТЕЊЕ : : LLPT Алуминиум Butyl Пломби Лента овозможува лесно обликување и инстант лепливоста на површината на објектот; едноставно чиста и сува површина, прво за подобро поврзување и ослободување на butyl лента да области сакате да го запечати со соодветна притиснете целиот лента; најдобар инсталација температура е околу 10 целзиусови степени степен, на ниското ниво ќе го направи лента поцврста, која можеби треба малку подолго време за лиење.За пребарување на други LLPT ленти како домашно МИЛЕНИЧЕ Поправка на Лента, Дрво Лента, Алуминиумска Фолија Лента, Пена Лента, Црна/Сива/Јасни Акрилик Монтажа Лента, селотејп, со Силиконска Лента, Коноп Лента, Gaffer Лента и така натаму. - Не-сушење и не-стврднување на целосна сезона. - Стареењето отпор е тестиран за долг период на време. - Отпорен на температура во gooey простак и отпор вкочанетост на ниски температури што ја прави снимката тешко да се користи. - вдп сврзување и воздухот тесни запечатување.LLPT-ЛЕНТИ : LLPT произведува различни ленти за индустриски и комерцијални употреба со идеални димензии & дебелина базирани на желбите на корисниците. - Справување со постојан водоотпорен и вдп запечатување.

Декларирани својства

Најдобри предлози