X AUTOHAUX 14.8 ft 4.5 М 8мм 0.31 Инчен Butyl Гума Пломби Звук Deadening Јаже Caulk Лента за Автомобил RV Шофершајбната Светлата Вратата Црна

X AUTOHAUX 14.8 ft 4.5 М 8мм 0.31 Инчен Butyl Гума Пломби Звук Deadening Јаже Caulk Лента за Автомобил RV Шофершајбната

Залиха
DEN 1569.60
Износ:

Должина : 450cm / 177.Покрај тоа, тоа е водоотпорен и звуци deadening.Тоа може да се намали бучавата и ветрот кога ќе се вози.Дебелина : 8mm / 0.Едноставно, ослободување на пломби од хартија и притиснете доволно околу стиснете заварување.Answer : ___________________________ Note : добра користење температура е 20 степени Целзиусови до 120 степени Целзиусови.Во ладни временски услови, треба да се загрее на лента пред да се обидува на инсталацијата, како ова ќе омекне лента, овозможувајќи за подобро обработливост.31"(T)за Апликација : По отстранувањето на headlamp маска или шофершајбната, во краен случај, заварување области треба да биде сува, чиста, слободен од прав, масло и маснотии.Потоа се измери butyl печат јаже вие ќе треба и едноставно да се земе на пломби од хартија и притиснете го на запечатување области.Лесен за Користење : Butyl гума пломби карактеристики запечатување на лепливоста, butyl лента може да биде леплива и за било кој тип на метал, бетон, стакло, пластика, и porous површини, без грижи за испаѓање.Да може ефективно да го задржи надвор ветрот, да се спречи истекување вода и намалување на бучава надвор од автомобилот.Спецификација : Материјал : Синтетички Butyl Rubber Color : Balck Length : 450cm / 177.31"(W)Дебелина : 8mm / 0.Ослободување на пломби од издавањето на хартија и притиснете доволно околу стиснете заварување за комплетна контакт.Станува stickier како тоа добива потопло.

Декларирани својства

Color:
Balck. Length

Најдобри предлози