YUNHE Надворешни DVD Диск, USB 3.0 Тип-C Преносни DVD Диск DVD ROM Rewriter Режач Писател за Лаптоп, Десктоп КОМПЈУТЕР Windows, Mac Надворешни DVD Писател USB 3.0 за Лаптоп mac

YUNHE Надворешни DVD Диск, USB 3.0 Тип-C Преносни DVD Диск DVD ROM Rewriter Режач Писател за Лаптоп, Десктоп

Залиха
DEN 1778.40
Износ:

Работа со USB 3.0 интерфејс со голема брзина, ги носи побрзо брзината на пренос на податоци (максимум до 5 Gbps) и стабилни перформанси со силна толеранција на грешка.Наназад компатибилен со USB2.0 и USB1.0. Ова е исто така SD читач на картички.SD картичка податоци можат да бидат префрлени на компјутер многу брзо без други уреди кога SD картичка е вметната.Во прилог на ова DVD диск има две дополнителни USB порти со која не само што може да го прочитате вашиот USB хард диск, но исто така и на вашиот мобилен телефон.Тоа е повеќе практичен и удобен.Ова е направено преку USB конекција и слот е вчитан.Нема DVD возачи или дополнителни снабдувањето со електрична енергија се потребни.Со нашите Цд-а/ДВД возачи, можете лесно може да се види филмови, горат датотеки, инсталирајте софтвер, или create backup Цд-а кои ги исполнуваат сите ваши горење и репродукција потреби.Компатибилен со Windows 2000/2003/XP/7/8/10, vista.Згора на тоа, ова Cd режач и режач може да се прочита и да се евидентираат во различни формати, на пример.CD-R, CD-RW, Cd - ROM-от, DVD-R, DVD-RW, DVD-RAM-от, DVD-RW.Поради неговата рамно дизајн и ниска тежина, DVD диск е идеален како надворешен диск за лаптоп компјутери без интегриран диск.Станот DVD диск лесно може да се чуваат и да се зема било кое место.Преку USB 2.0 конекција можете да го поврзете надворешен диск за лаптоп или на ТВ.

Декларирани својства

Најдобри предлози