KESOTO Дигитални Боја Слој Дебелина Мерач Боја Метар Сонда Дебелина Метар 0-80Mil Инструмент LCD Автоматско Откривање Автомобил Боја Тестер за Автомобил - Сина

KESOTO Дигитални Боја Слој Дебелина Мерач Боја Метар Сонда Дебелина Метар 0-80Mil Инструмент LCD Автоматско

Залиха
DEN 2160.00
Износ:

Слој дебелина колосек не се открие челик, железо или алуминиум во Рок од 30 секунди и не постои копче операција, тоа ќе се исклучи автоматски.Притиснете на сондата, на тестер вертикално на слој да се измери, тоа ќе се прикаже слој дебелина на метална површина.Притиснете го копчето "ЕДИНИЦА" копчето за да ја одберете саканата мерна единица, две единици се Достапни : available : mm/МИЛИ.Лесен за Користење : Задржете го сликарство дебелина тестер и чувајте го подалеку од мери објект (20cm), и потоа кликнете на "ТЕСТ" копчето.се користи за тестирање не-destructively мерка боја дебелина на автомобил.Мерен опсег : 0.0 mm~2.0 mm 0mil~80mil, Мерење на точноста : 2% читање 0.1 mm, или 2% читање 4mil.

Декларирани својства

Најдобри предлози