Aexit 12V DC Релеи Серпентина Моќ Реле DPDT LY2NJ HH52P-L JZX-22F 5A w PTF08A Додаток Моќ Штекер База

Aexit 12V DC Релеи Серпентина Моќ Реле DPDT LY2NJ HH52P-L JZX-22F 5A w PTF08A Додаток Моќ Штекер База

Залиха
DEN 1584.00
Износ:

Име на производ : Реле со Приклучок;Реле Модел Бр. : JZX-22 F;Приклучок Модел Бр. : PTF08 A.Серпентина Напон : DC 12 V;Контакт Капацитет : 5 A, 240 VAC;5 A, 24 VDC : 5 A, 24 VDC.Број на Пиновите : 8;Вкупната Големина(Прибл.) : 70 x 22 x 64mm/2.75" x 0.9" x 2.5"(L*W*H).Материјал(Надворешен) : Пластика;Боја : Јасно, Црна.Тежина : 64g;Пакет Содржина : 1 x Реле со Штекер.Оваа општа реле дизајниран со терминал приклучок, има улога како заштитник или коло switch.Тоа може да се заштити вашата електрична опрема многу добро.8 pin електрични реле со чашката е за општа намена.

Декларирани својства

Најдобри предлози