Ангел чувар Figurine, Ангел на Молитвата, Сеќавањето Ангел Колекционерски Figurine - Охрабрување Подарок за Удобност и да се Поттикне Надеж и Лекување

Ангел чувар Figurine, Ангел на Молитвата, Сеќавањето Ангел Колекционерски Figurine - Охрабрување Подарок за

Залиха
DEN 321.12
Износ:

На ангел чувар и молитва обезбеди дополнителни притисни во вистинската насока вие или некој близок може да биде потребна. 【Дома Декор】 Спакувани во опремени кутија со комплет картичка за подарок-давање.3"високи рака-насликани смола фигура на која стои ангел, со раце во молитва позиција.Подарок за удобност и да се поттикне надеж и излекување.Тоа ќе биде убаво потсетување на моќта на молитвата, и совршен начин да се потсетат на некој дека ќе се моли за нив.Искажете вашата симпатија и да се обезбеди удобност со давање или испраќање овој ангел спомен подарок.Подготвени да ги прикажете на вашето биро,маса,mantel,bookcase,полица,трпезариска маса,кревет,Нека вашиот дом(соба) имаат уште еден сценски место.Совршен за сеќавајќи се на близок кој помина. 【Материјал/Големина】- Користиме високо квалитетни природни Смоли. 【Најдобар Подарок】- Како keepsake во љубов меморија, да им помогне да не се сеќавам само на ден тие се пресели на, но, исто така, на сите времиња што поминаа заедно.Поради тоа што е рачно изработени, може да има отстапувања.Тоа е рака-сечење, полиран и завршен од страна на нашите професионални дизајнери.Секој производ има просечна големина од 6.5 инчи, широк и може да се користи како џеб stones.Net тежина : околу 150 грама. 【Ангел Сочувство Подарок】- Кога некој се грижи за тебе губи некој што е љубов, тоа не е за она што ќе го кажеш, туку она што го правите.Ангел чувар е еден од една уникатна колекција на рачно насликани фигурини.【 Расположение】 - "ангел чувар да се чува блиску до срцето, за кога таа е со вас, ние сме никогаш, освен"напишани на Куќиште Картичка.

Декларирани својства

Најдобри предлози