Norton Близнаци Metalite F220 Абразивни Пршлен, Влакна Подлога, Алуминиум Оксид, 7/8 Арбор, 4-1/2 Дијаметар, Чакал 60 (Пакување од 25)

Norton Близнаци Metalite F220 Абразивни Пршлен, Влакна Подлога, Алуминиум Оксид, 7/8 Арбор, 4-1/2 Дијаметар,

Залиха
DEN 384.00
Износ:

Norton Близнаци Metalite обложени абразивни дискови се конструирани специјално да се вклопуваат и да заврши меки метали, како месинг и бронза.На парафински восок слој минимизира вчитување и ја намалува топлината на пескарење површина, за подолго диск живот.Алуминиум оксид е тешко, издржлив, и најчестите абразивни зрна.Тешки влакна подлога, направени од вулканизирана памучни влакна кои се обработени и потоа да се притисне под температура и притисок, форми многу издржливи, силни и отпорни на абење диск за подолго диск живот.Користете го овој диск со гумени украсениот back-up подлога, се продава одделно.

Декларирани својства

Најдобри предлози