Златна Фолија Снегулки за Епоксидна Смола, 12 Металик Бои Gilding Снегулки со помош на пинцета за DIY Смола Занаети, Нокти Décor, Ликовни Уметности, Лигите и Смола Накит Одл?

Златна Фолија Снегулки за Епоксидна Смола, 12 Металик Бои Gilding Снегулки со помош на пинцета за DIY Смола

Залиха
DEN 287.76
Износ:

????Голема Количина????Таму доаѓа со 12 бои Метални Фолии Снегулки, Сребро, Light Rose, Розово злато, Црна, Виолетова, Злато, Бакар, Небо Сина, Зелена, Црвена, Сина, Светло Виолетова, секоја боја flaks во кутија беа тежина на 2g(0.07 оз), толку многу избори за декорација на мебел, скулптури и други дизајнот на ентериер и уметностите, занаетите проект. ????Топло Совети???? 1, фолија снегулки на некои бои се обработуваат во парчиња, па само една третина од шишиња се полни. 2, Овие метални фолии снегулки не може да се користи за да ги красат торта, сладоледи, слатки, пијалоци или храна. ????Широко Се Користи???? 12 живописни бои го прави можете да DIY различни проектот, како што се смола накит одлуки, акрилик сликарство помине уметност, леплива глина одлуки, фото рамка и други занаети паста.Gilding Снегулки исто така може да се користи во изработка сјајна лигите & епоксидна занаети & епоксидна tumblers како што може да се меша со боја за да додадете дополнителна димензија и искра на вашиот уметнички проекти. ????Екстра помош на пинцета за Бонус????Поради флексибилноста на златна фолија flaks, ве молиме ставете ја во смола калапи внимателно со помош на пинцета, и не ставајте ги во директна сончева светлина, која ќе предизвика бои за да избледуваат и стануваат помалку живописни. ????Пријателски Услуга ????Кога ќе го примите пакетот на златна фолија снегулки комплет беше оштетен, ве молиме не двоумете се да контактирате со нас, ние и ветуваме дека ние може да им помогне да се реши проблемот во рок од 24 часа.

Декларирани својства

Најдобри предлози