ACDelco Професионални 18M1107 Кочница Господар Цилиндар Собрание

ACDelco Професионални 18M1107 Кочница Господар Цилиндар Собрание

Залиха
DEN 3267.84
Износ:

Ги исполнува минимум барања за изведба на SAE J1153 и J1154 тестирање, обезбедување на сигурност и квалитет.Притисок тестирани за да се обезбеди безбеден и сигурен за сопирање.Леано железо и алуминиум спецификации; нема дополнителен стрес за сопирачки зголемување на монтажа.Геометриска толеранција гарантира дека телото и пластични резервоарот натпревар за правилно се вклопуваат.Клипот собранието и да се врати пролет помогне да се спречи кочница влечи, што може да предизвика прерана кочница подлога носат.

Декларирани својства

Најдобри предлози