Норфолк Брендирани Мажите Компресија Работи/Велосипедизам Долго Теле Спортски Чорапи - Bekele

Норфолк Брендирани Мажите Компресија Работи/Велосипедизам Долго Теле Спортски Чорапи - Bekele

Залиха
DEN 407.76
Износ:

Polyamide,Elastane.Увезени.Машина За Миење.Машина Перат. 92% Polyamide 8% Elastane.Компресија Чорапи.Работи.Велосипедизмот.Норфолк брендирани Компресија Работи / Велосипедизам долго теле спортски чорапи наука зад компресија работи чорапи покажуваат голем број на бенефиции од забрза циркулацијата на крвта, помагање обновување на мускулите и намалување на toxinsreducing start-up на млечна киселина, спречување на мускулите осцилација, минимизирање на мускулите од замор, помагање и побрзо заздравување и спречување на повреди.Норфолк Компресија работи чорапи биле дизајнирани и развиени со сите овие компресија бенефиции во умот.Како и со сите наши Норфолк брендирани чорапи учинок е клучна и луѓето во текот на Norfolksocks се качил еден подобар и додаде Meryl Skinlifeto нивната веќе извонредна компресија чорапи.Meryl Skinlife е најсовремена влакна дизајнирани за да ви овозможи да вежба онолку колку што сакате и се уште остануваат свежи.Ткаенината го прави ова со обезбедување на не бактерии може да се зголеми на тоа, што пак овозможува на телото да ја одржува сопствената природна рамнотежа и го намалува непријатните мириси.Други клучни карактеристики на чорапи се : - Дише ткаенина конструкција за брза влага транспорт. - Поместена за заштита на поени за да се апсорбира притисок и да се заштитат од влијанието на триење. - Лак се подготвуваат за поддршка за да се спречи sock лизгање под нога. - Ергономски облик конструкција за лево и десно нозе.

Декларирани својства

Најдобри предлози