Rmage Myouzhen-Прачки за Заварување Fux-cored Прачки за Заварување Лемење, Заварување Жица Electrode за Бакар Алуминиум Челик Железо Фрижидер клима Лемење, Одлична Отпорност на К?

Rmage Myouzhen-Прачки за Заварување Fux-cored Прачки за Заварување Лемење, Заварување Жица Electrode за Бакар

Залиха
DEN 2059.20
Износ:

Ве молам, разберете дека бои може да постои хроматските аберации како различни поставеност на pictures Satisfaction Гаранција.Големина : 2 X230 mm;3.Име : Ниска Температура Алуминиум Поправка Прачки За Алуминиум/Гас/Аргон Лак Welding Specifications : Материјал : Алуминиум Alloy Colour : Сребро Големина : 2 X230 mm;3.*Се приклучува на сите алуминиумски легури, вклучувајќи ги и оние кои не се лесно придружуван од висока температура лемење.4 mm Features : *Направен од висок квалитет на алуминиум,не ' рѓа,посилна од база метал - до 45,900 psi.039 инч, 1 инч=25.*Може да се користи за било кој извор на топлина, како што се пропан, бутан, mapp, или oxy-ацетилен факел.Добар квалитет материјал : заварување прачки имаат убаво forgeability, спроводливост и отпорност на корозија, која може да ви обезбеди со мазна заварување ефект.*Ниска температура.

Декларирани својства

Најдобри предлози