Xinzi Природни Жад Камен, Aventurine Gua Ша Borad, Scrapping Плоча Лице Scraper, Здравствена Заштита Масажа Алатка, Риба Форма Убавина Алатка

Xinzi Природни Жад Камен, Aventurine Gua Ша Borad, Scrapping Плоча Лице Scraper, Здравствена Заштита Масажа

Залиха
DEN 1574.40
Износ:

Олеснување на секојдневните болки во мускулите, главоболки, и грлото на spondylosis.Добро и за физичкото и менталното здравје.Подобрување на здрава cardiopulmonary функција, ќе се намали напнатоста, олеснување на раздразливост.Направени од високо-квалитет рачно изработени се зголеми кварцен камен.Долготрајни и супер лесно да се грижи за.Многу погодна за грбот, нозете, рамената, рацете, вратот и лицето.Лесен за употреба, уживаат стружење масажа дома.Производ Листа : 1pc guasha одбор.Производ Листа : 1pc guasha одбор Материјал : Xiu Yan Jade Shape како shown Note : Природни jade Случаен color Size : Прибл.9.5*3*0.4 cm Colour : Како што е прикажано во picture How Да се Користат : 1. За очи : се движат од внатре кон надвор полека и нежно, повторете 5 до 15 пати.Забелешка : не ставајте стружење со крем за очи. 2. За носот : полека од врвот на врвот на носот, повторете 5 до 10 пати, се додека кожата станува малку топло. 3. За лице : не допирајте ја кожата со вашиот прст, притиснете го копчето за стружење одбор да се движат од дното кон врвот, полека и нежно, повторете 10 до 15 пати. 4. За врат : полека, од врвот до дното, повторете 10 до 20 пати, се додека кожата станува малку топло.

Декларирани својства

Најдобри предлози