Banjo HB100-90 Полипропилен Црево Фитинг, На 90 Степен Лактите, 1 NPT Машки x 1 Бодликава

Banjo HB100-90 Полипропилен Црево Фитинг, На 90 Степен Лактите, 1 NPT Машки x 1 Бодликава

Залиха
DEN 174.00
Износ:

Компанијата, основана во 1995 година, е со седиште во Crawfordsville, ВО.Се поврзува црево на едниот крај и женски NPT навој конекцијата на другиот.Тие се изработени од месинг, нерѓосувачки челик, поцинкуван челик и други материјали кои се спротивстави на корозија, притисок, и носат.Овој распоред 80 лактот е направен од стакло армирано-полипропилен за ригидност, лесни, димензионална стабилност и отпорност на високо влијание, топлина, отпорни на корозија, и повеќето хемикалии.Стакло армирано-полипропилен за ригидност, лесни, димензионална стабилност и отпорност на топлина, отпорни на корозија, повеќето хемикалии, и големо влијание.На бодликава врска создава цврста печат на цевка или црево, и машки Национален Цевка Коси (NPT) навој крај се поврзува со женски NPT навој конекција.Црево фитинзи, имаат различни видови на приклучоци, вклучувајќи навој, бодликава, притисни-за-поврзете го, исушете го исклучите, и другите, вклучувајќи ги и оние врз основа на меѓународно прифатените карактеристики.Интегрален хексадецимален орев за користење на клуч за да се стегне монтирање.Максимален работен притисок за оваа фитинг е 150 килограми по квадратен инч (psi) во 70 степени Ф Оваа бодликава црево лактот е погоден за употреба во земјоделски и индустриски системи за течни проток апликации.

Декларирани својства

Најдобри предлози