AmScope M150C-50WM-50P100S Соединение Monocular Микроскоп, WF10x и WF25x Eyepieces, 40x-1000x Зголемување, LED Осветлување, Brightfield, Еден Кондензаторот Леќа, Коаксијален на Грубата и Фината Фокус, Об

AmScope M150C-50WM-50P100S Соединение Monocular Микроскоп, WF10x и WF25x Eyepieces, 40x-1000x Зголемување, LED

Залиха
DEN 592.80
Износ:

65 NA еден кондензаторот леќа со диск дијафрагмата, и коаксијален на грубата и фината фокус за остри слики.На monocular гледање главата има WF10x или WF25x окуларот на фиксна 45-степенот на вертикална склоност да се намали очите и вратот вирус и има 360-степен ротација способност да обезбеди повеќе сеопфатен поглед и да се овозможи размена.Микроскопа може да се контролира преку зголемување на фиксен фокус, или преку спектар на корекција.Компанијата, основана во 1996 година, е со седиште во Ирвин, КАЛИФОРНИЈА.Напред се соочуваат со се врти nosepiece има 4x, 10x, и 40x DIN achromatic полна чаша целите кои обезбедуваат висока резолуција боја-поправена слики.Коаксијален на грубата и фината фокус копчиња се вгнездени да се забрза фокусирајќи се на левата и десната рака на гледачите.Соединение микроскоп обезбедува висок зголемување за биолошки употреба и едукативни апликации.Зголемување на способноста се однесува на големината на сликата.Specifications Head Compound monocular Eyepieces WF10x, WF25x Objectives4 X, 10x, 40x achromatic Stage Plain Lighting configuration Transmitted (пониска) Condenser Single lens Diaphragm Disc diaphragm Light source LEDIllumination type Brightfield Power110 V/60 Hz Microscopes се инструменти што се користат за подобрување на резолуцијата на некој објект или слика.Микроскоп има пониски (diascopic) Brightfield осветлување што пренесува светлината нагоре низ примерок за зголемена видливост на проѕирни и транспарентни објекти.Brightfield, LED осветлување, а 0.Микроскопа може да има monocular (еден), бинокуларна (две), или trinocular (три) eyepieces, со различни зголемување способности.Тие, исто така може да се користат LED, флуоресцентни и огледало извори на светлина за да помогне во контрола на гледање способности.

Декларирани својства

Најдобри предлози