uxcell Керамички Кертриџ Осигурувачи 16A 500V 6x30mm Керамички Осигурувачи Брз Удар Замена за Засилувач Заштеда на Енергија Светилка Баласт 5pcs

uxcell Керамички Кертриџ Осигурувачи 16A 500V 6x30mm Керамички Осигурувачи Брз Удар Замена за Засилувач Заштеда

Залиха
DEN 167.76
Износ:

Номинална Напон : 500 Volt; Номинална Струја : 16 Amp.Вкупна Големина : 6mmx30mm / 0.23x1.18" (L*D); Материјал : Керамички Цевки, Никел-обложено Месинг Крајот Капа.Брзо дејство дизајн се штити електрични компоненти на системот и жици.Главно се користи за заштита на електрични кола против преоптоварување и краток спој, исто така, произлегуваат за заштита на phlx објекти.ЗАБЕЛЕШКА : ве Молиме затвори моќ пред вашиот замена.Проверете ја вашата оригинална големина на осигурувачот пред купување : тело со дијаметар, телото должина, номинална струја, отценети напон.Керамички осигурач е главно се користи во возило и брод прибор, апарати за домаќинство, и потрошувачки електронски производи, како што се микробранова печка, вентилатор, ТВ, коло, осветлување, инструмент, итн.Главно се користи за заштита на електрични кола против преоптоварување и краток спој, тоа, исто така произлегува за заштита на phlx објекти.

Декларирани својства

Најдобри предлози