FRSDMY Лемење, Заварување Жица Electrode за Бакар Алуминиум Челик Железо Фрижидер клима Лемење, Заварување Алатки (Дијаметар : 2X230 мм Материјал : 5pcs)

FRSDMY Лемење, Заварување Жица Electrode за Бакар Алуминиум Челик Железо Фрижидер клима Лемење, Заварување Алатки

Залиха
DEN 549.60
Износ:

*Направен од висок квалитет на алуминиум,не ' рѓа,посилна од база метал - до 45,900 psi. *Ниска температура.Меѓу 717 и 737 степени работна температура. *Над 500 степени под топи точка на алуминиум. *Може да се користи за било кој извор на топлина, како што се пропан, бутан, mapp, или oxy-ацетилен факел. *Се приклучува на сите алуминиумски легури, вклучувајќи ги и оние кои не се лесно придружуван од висока температура лемење.Карактеристики : Материјал : Алуминиум Alloy Colour : Сребро Големина : 2 X230 mm;3.2 X230mm;1.6 X330 mm;2.4 X330mm Conversions : 1 mm= 0.039 инч, 1 инч=25.4 mm Package Вклучуваат : 5/10/20pcs X Алуминиум Поправка на Прачки(како што се избере).

Декларирани својства

Најдобри предлози