Sxiaoxia-Жица за Заварување 1pcs, Лемење на Жица Ролна, 0.8 mm, Колофон Core Лемење Лемење, Заварување Железо Жица Ролна Не Чистење

Sxiaoxia-Жица за Заварување 1pcs, Лемење на Жица Ролна, 0.8 mm, Колофон Core Лемење Лемење, Заварување Железо

Залиха
DEN 2114.40
Износ:

63/37 колофон core лемење.Добро solderability, изолација отпор, Без spattering и Не-корозивен.Широко се користи во електротехника и електроника, лемење делови како коло, електронски уреди и други.ниска точка на топење, не чистење, лесно да се користи.За електрични DIY работа, дом, repairation на жица, кабелска, ТВ, радио, играчки, приклучок за слушалки, електрична гитара, XLR микрофон, лаптоп, компјутер одбори итн.Сосема нов и висок квалитет.63/37 колофон core лемење.Добро solderability, изолација отпор, Без spattering и Не-корозивен.Широко се користи во електротехника и електроника, лемење делови како коло, електронски уреди и други.Спецификации : ФЛУКС 2.0%.Жица со дијаметар : 0.8 mm.Точка на топење : 361°F/183°C. Точка големина : W : 37mm x H : 11mm Length : Околу 1.6 м-1.7 m (160cm-170cm)Боја : Silver Packet содржина : 1 x 0.8 mm Лемење на Жица свиткани околу еден калем.

Декларирани својства

Најдобри предлози