BodyJ4You 156PC Тело Пирсинг Комплет Aftercare Јојоба Масло, Восок 14G 16G Стомак Прстен Јазик Tragus Случаен Микс Накит

BodyJ4You 156PC Тело Пирсинг Комплет Aftercare Јојоба Масло, Восок 14G 16G Стомак Прстен Јазик Tragus Случаен

Залиха
DEN 743.52
Износ:

ВРЕДНОСТ ПАКЕТ : 156 Парчиња Професионални Комплет Вклучува Сè што Ви Треба за Лицето, Уво и Телото Пирсинг (14 G, 16 G).УПОТРЕБА : Папокот, Labret, Веѓа, Tragus, Брадавица, Усна, Септумот, ' Рскавицата, Хеликс, Daith, Јазикот.НАКИТ (140 Count) : Топката Затворање Прстени (BCR) 14 G, 16 G.Кружни Потковица Barbells (CBR) 14 G,16 G.Криви Barbells (CR) 14 G,16 G.Labret Studs (LB) 16 G.Директно Barbells (BR) 14 G, 16 G. 20 Парчиња на Виножито Основните Накит и 120 Парчиња на СЛУЧАЕН Накит.АЛАТКИ : 10 Пирсинг Игли (14 G, 16 G), 2 Расположливиот Пирсинг Стеги, 2 Црна Латекс Ракавици и 2 Алкохол Влошки.Сите Предмети Се 100% Користење на Етилен Оксид (ЕМ) Гас.КАКО ДА го КОРИСТИТЕ : Започнете со Масажа Мала Количина на Масло врз Увото Лобус и Потоа Полека ја Вметнете Мали Крајот на Коси.Да обрнат Внимание на тоа Како се Чувствувате, што се Протега не Треба да биде Болно.ЛЕКУВАЊЕ на : Маслото од Јојоба Може да се Забрза Рана Процес на Зараснување.Студија Покажува дека Масло забрзува Рана Затворање и го Стимулира Синтеза на Колаген.

Декларирани својства

Најдобри предлози