Синото Море Системи AMI/ MIDI Осигурувачи

Синото Море Системи AMI/ MIDI Осигурувачи

Залиха
DEN 225.84
Износ:

Пакет Димензии : 0.75 H x 4.5 L x W 1.5 (инчи).Брзо дејство тип осигурувачи идеален за електронски уреди.Пакет Тежина : 0.15 фунти.Земја на Потекло : сад.Осигурач MIDI/AMI 100 A.Компактен осигурач со 100 A amperage.Калај-обложено copped за отпорност на корозија.Јасно покрие нуди видлива ознака на разнесени осигурувачи.Колор-кодирани за лесно amperage идентификација.Палење заштитена да SAE J1171 кога се користи со Синото Море Системи Safety Hub семејството на производи.

Декларирани својства

Најдобри предлози