Lueao Cqinju-Жица за Заварување Прачки Fux-cored Прачки за Заварување Лемење, Заварување Жица Electrode за Бакар Алуминиум Челик Железо Фрижидер клима Лемење, Повеќенаменски Поп

Lueao Cqinju-Жица за Заварување Прачки Fux-cored Прачки за Заварување Лемење, Заварување Жица Electrode за Бакар

Залиха
DEN 224.16
Износ:

Лесно да го користите во заварување на кујната, печка, заеднички апликации вклучуваат нерѓосувачки челик производството на млечни производи, храна или ресторан опрема, хемиски тенкови и општа намена апликации каде корозија услови се само умерено загриженост, погодна за употреба при ниски температури апликации.*Може да се користи за да гас заварување со лемење прав,исто така, може да се користи за аргон лачно заварување.Пакетот Вклучува : 5/10/20pcs X Алуминиум Поправка на Прачки(како што се избере)Напомена : ве Молиме овозможи 1-3cm грешка поради прирачник за мерење и бидете сигурни дека ќе не предвид пред да нарачате.Меѓу 717 и 737 степени работна температура*Над 500 степени под топи точка на алуминиум.*Ниска температура.*Се приклучува на сите алуминиумски легури, вклучувајќи ги и оние кои не се лесно придружуван од висока температура лемење.Пакетот Вклучува : 5/10/20pcs X Алуминиум Поправка на Прачки(како што се избере).*Може да се користи за било кој извор на топлина, како што се пропан, бутан, mapp, или oxy-ацетилен факел.039 инч, 1 инч=25.Ве молам, разберете дека бои може да постои хроматските аберации како различни поставеност на pictures Satisfaction Гаранција.4 mm Features : *Направен од висок квалитет на алуминиум,не ' рѓа,посилна од база метал - до 45,900 psi.4 X330mm Conversions : 1 mm= 0.

Декларирани својства

Најдобри предлози