Monocular Микроскоп, Соединение Monocular Микроскоп за Деца и Ученици, 40X‑640X Зголемување, со WF16X WF10X Eyepieces, со Микроскоп Заградата

Monocular Микроскоп, Соединение Monocular Микроскоп за Деца и Ученици, 40X‑640X Зголемување, со WF16X WF10X

Залиха
DEN 2174.40
Износ:

Три цел леќа префрлување, различни magnifications, откривање на различни microcosms.Крупни, фокусирајќи се на вредноста натпревар со парична казна фокусирајќи се на вредноста, и се фокусира на вредноста се полесно и побрзо.Широко се користи во medicinel институции, хемиски лаборатории, истражувачки институти и лаборатории универзитетот.Јасна слика за квалитет, ниска потрошувачка на енергија, висока резолуција, погоден за помали објекти.Направени од високо‑квалитет на железо и ABS материјали, тоа е издржлив и практични.Спецификација : Состојба : 100% Сосема New Item Тип : Microscope Material : Железо+ABSColor : Како што е прикажано во picture Size : Прибл. 190x323mm / 7.5x12.7in Микроскоп Леќа : Monocular Eyepiece : 16 X, 10 XObjective Леќа : 4 X, 10 X, 40 XMagnification : 40 X-640 XCoarse Фокус Опсег : 50mm/1.97 in Fine Фокусирајќи се на Вредноста Опсег : 1.8~2.2 mm/0.07~0.09 in Workbench Област : Прибл. 120x110mm / 4.7x4.3во Тежина : Околу. 2473g / 87.2 oz Package Листа : 1 x Микроскоп Bracket1 x Окуларот Sleeve1 x WF10 X1 x WF16 X1 x 4 X/0.11 x 10 X/0.251 x 40 X/0.651 x Retroreflector1 x Крпа Торба со Buffer1 x Настава Manual Note : 1. Ве молиме овозможи 1‑2cm грешка поради прирачник за мерење.Ви благодариме за вашето разбирање.2. Набљудувачите не се калибрира истата точка боја се прикажани во фотографии може да се покажуваат малку различен од вистинскиот објект.Ве молиме да земете во реалниот како стандард.

Декларирани својства

Најдобри предлози