FRSDMY Заварување Барови Cored Жица 2mm Род Лемење,Ниска Температура Лесно се Топи Алуминиумски Прачки за Заварување, Заварување Алатки (Дијаметар : 1.6 mm 5pcs)

FRSDMY Заварување Барови Cored Жица 2mm Род Лемење,Ниска Температура Лесно се Топи Алуминиумски Прачки за Заварување,

Залиха
DEN 1814.40
Износ:

Нема потреба лемење прав;Голема заварување ефект,со ниска точка на топење;.Голема weldability и отпорност на корозија, висока термичка спроводливост, висока електрична спроводливост;.Широко се користи, главно се користи за заварување велосипеди, локомотива прегради, хемиски контејнери, бродоградба, итн.;.Мала тежина и лесно да се носат.Specification Product : Алуминиум Заварување Rods Material : Алуминиум точка на Топење : околу 380℃Дијаметар : 1.6 mm, 2mm Length : 33cm Applications : За Алуминиум, Железо, Бакар материјал.

Декларирани својства

Најдобри предлози