НИ Тип на Еден Слот Ѕид Полнач за 18650 18350 16340 14500 26650 Li-ion Батерии Литиум Батерија

НИ Тип на Еден Слот Ѕид Полнач за 18650 18350 16340 14500 26650 Li-ion Батерии Литиум Батерија

Залиха
DEN 304.56
Износ:

Направени од високо-квалитетни материјали, силни и издржливи, и долг животен век.Автоматско постојан струја контрола може брзо да ја полните батеријата за да се спречи overcharge, краток спој и електричен шок.Со светодиодни диоди индикаторот : црвена светлина претставува статусот на полнење, зелено светло претставува целосно наполнет. 100% сосема нов и висок квалитет.Мини големина, лесен за носење, издржливи и безбедни.Може автоматски да се идентификуваат и да ги конвертирате DC3.6 V 3.7 V li-ion батерија батерии.Црвено светло кога полнење, станува зелена кога целосно наполнета.Автоматски се прекинува кога полнењето е завршено.Сеопфатна заштита функција, не наплаќаат ако краток спој.Во голема мера е применливо, може да ви наплати за 18650/18350/16340/14500 /26650 li-ion батерии.Карактеристики : Материјал : ПВЦ Боја : црна Влезен напон : AC 100-240 V ,47-63 HZ Излезен напон : 3.7 V/3.6 V Номинална струја : 450mah Големина : L*W*H 100x30x40mm/4x1.2x1.6." Plug : НАС.

Декларирани својства

Најдобри предлози