Baomain gPV Тип Осигурач Линк ST-10PV, 10 X 38 mm, 20A 1000 VDC, CE, Пакување од 10

Baomain gPV Тип Осигурач Линк ST-10PV, 10 X 38 mm, 20A 1000 VDC, CE, Пакување од 10

Залиха
DEN 446.16
Износ:

Модел : ST-10 PV.Номинална Напон : 1000 V DC; Струја : 20 A.Големина : 10 x 38mm/ 0.39" x 1.5" Г*L).Пакет од 10. CE наведени.Цилиндрични осигурач врска со цилиндрични контакт капи е наменета за заштита на електрични дистрибуција со номинална струја до 20 A.Против штета поради над-оптоварување и краток спој струја.

Декларирани својства

Најдобри предлози