Carhartt Billings Безбедност Очила, Песочник Бронза Храмови, Песочник Бронза Леќа

Carhartt Billings Безбедност Очила, Песочник Бронза Храмови, Песочник Бронза Леќа

Залиха
DEN 119.76
Износ:

Лесни, frameless дизајн.Заврши околу, покритие за супериорен заштита.Отпорен на гребење поликарбонат објектив обезбедува 99% UVA/B/C заштита.Ги исполнува упатствата за стандард ANSI Z87.1 и МОЖАТ да го/АДС Z94.3-07 безбедност спецификации.На Carhartt Billings обезбедува голема економска опција, без да се жртвува стил, за широк спектар на апликации.Се одликува со лесен, frameless дизајн со навиват-околу покриеност за супериорен заштита.

Декларирани својства

Најдобри предлози