X-DREE DPDT ON-OFF-ON 3 Позиција 6-Терминали за да се Префрлате Switch AC 250V 15A(DPDT ON-OFF-ON 3 Позиција 6-Терминали Interruttore на levetta AC напон 220V За ОАЕ 15A

X-DREE DPDT ON-OFF-ON 3 Позиција 6-Терминали за да се Префрлате Switch AC 250V 15A(DPDT ON-OFF-ON 3 Позиција

Залиха
DEN 681.60
Износ:

Име на производ : за да се Префрлате Прекинувач;Тип : DPDT (ON/OFF/ON).Позиција : 3;Монтажа Тема Diamter : 12mm / 0.47".Телото Големина : 33x 20x 20mm/ 1.3" x 0.8" x 0.8" (L*W*H);вкупна Висина : 57mm / 2.2".Материјал : Метал, Пластика;Тежина : 33g(Materiale : metallo, plastica, peso : 33g.Пакет Содржина : 1 x Toggle Прекинувач(Contenuto della confezione : 1 x interruttore на levetta.DPDT ON-OFF-ON 3 Позиција 6-Терминали за да се Префрлате Switch AC 250 V 15 APlease забелешка : 250 V/15 A оценка во насловот е само за чисто resistive оптоварување, ве молиме да обрнете внимание за да ги спецификациите подолу за макс рејтингот на други оптоварување видови : Max Моќ Оценка за AC Resisitive оптоварување : AC 15 A 250 V / AC 16 A 125 VMax Моќ Оценка за DC Resisitive оптоварување : СТРУЈА 0.5 А 250 V / DC 0.9 НА 125 VMax Моќ Оценка за AC Светилка : AC 125 V 300 W / AC 250 V 600 WMax Моќ Оценка за DC Светилка : DC 30 V 3.5 AMax Моќ Оценка за AC Мотор(Една Фаза) : AC 250 V 400 W / AC 125 V 300 WDescription во Spanish DPDT ON-OFF-ON 3 Позиција 6-Терминали Interruttore на levetta AC напон 220 V За ОАЕ 15 ANome prodotto : Interruttore на levetta, Tipo : DPDT (ON / OFF / ON) Posizione : 3; Diametro filettatura ди montaggio : 12mm / 0,47' 'Dimensione principale : 33x 20x 20mm / 1.3' 'x 0.8' 'x 0.8' '(L * W * H); Altezza totale : 57mm / 2.2' 'Materiale : metallo, plastica, peso : 33g Contenuto della confezione : 1 x interruttore на levetta.

Декларирани својства

Најдобри предлози