Забен Асистент Столче, Исечок Contoured Седиште и Назад, со Ratcheting Тело за Поддршка на Арм

Забен Асистент Столче, Исечок Contoured Седиште и Назад, со Ratcheting Тело за Поддршка на Арм

Залиха
DEN 14234.16
Износ:

3 точка исечок и contoured backrest направени за оптимално назад поддршка и флексибилност.Ергономски седишта со посебни исечок е дизајниран специјално за максимизирање на протокот на крв во корисникот нозе додека трошење долги часови седнати. 4-Начин на вредноста вклучува седиште навалите, седиште висина, backrest навалите, и backrest висина.Висока еластичност пена, прав обложени база, две тркала светло сива casters, нога прстен и прилагодливи на телото поддршка на арм.Седиште висина прилагодување од околу 23" 30".Кога ќе седнете долги часови, ќе мора да ја поддржува вашиот назад.Нашата линија на ергономски столици беа наменети за стоматолошки професионалец.Поддржани од страна на над 65 години на истражување и произведени во Америка.Вашата најдобра инвестиција започнува со вашиот стол.

Декларирани својства

Најдобри предлози