jidan Заварување Жица Лесно се Топи Заварување Прачки за Заварување Solde Лемење на Жица 0.8 mm Колофон Core Заварување Калај Олово Лемење Ролна Лемење Алатки Флукс 2.0% Точка

jidan Заварување Жица Лесно се Топи Заварување Прачки за Заварување Solde Лемење на Жица 0.8 mm Колофон Core

Залиха
DEN 1948.80
Износ:

Совршен заварување ефект :дизајниран со целосна & мазна заварување ефект, бидејќи објектот доаѓа со внатрешна прав, голема weldability и отпорност на корозија, висока термичка спроводливост, висока електрична спроводливост и одлична обработка на перформансите.подобро отколку нормално алуминиум заварување род.апликацијата :вклучуваат заварување додатен жица и спреј и пламен metalizing жица.тоа исто така се користи за аргон лачно заварување и пополнување материјал за чист алуминиум, врска со алуминиумска автобус и водич род на electrolytic алуминиум растенијата и електрична енергија, хемија и така натаму.широко се користи :оваа ниска температура бакар алуминиумска жица за заварување е погоден за заварување или појавата заварување легура/ нерѓосувачки/поцинкуван челик/ поцинкуван леано железо/ меч со висока цврстина, добри forgeability и добра отпорност на корозија.Функција : . 1. Добро solderability, изолација отпор, Без spattering и Не-корозивен.Објектот Се Опише : 1. 100% Сосема Нов и Висок Quality2. Тип : 0.8 mm Калај Wire3. Материјал : Tin4. Дијаметар : 0.8mm5. Боја : Sliver6. Точка на топење : 361f/183c ,ФЛУКС 2.0%.Пакет се Вклучени : 1 компјутер * 0.8 mm Лемење на Жица Reel Precautions : √ прирачник за грешка при мерење на производот е 1 см, што е нормално.√ Сите слики од производот се физички, нормални бои се појавуваат поради разликата помеѓу светлината и екранот√ време на Испорака е околу 15 работни дена.√ Ако не сте примиле лекот во рок од 30 дена, можете да ни оставите порака и ние ќе ви одговори во рок од 24 часа.

Декларирани својства

Најдобри предлози