Icstation 5V 1А DIY Мобилни Моќ Банка Плоча 18650 Литиум Батерија Конектор за PCB Одбор (Пакување од 3)

Icstation 5V 1А DIY Мобилни Моќ Банка Плоча 18650 Литиум Батерија Конектор за PCB Одбор (Пакување од 3)

Залиха
DEN 296.40
Износ:

Работат на струјата : 5-8 APackage се Вклучени : 3 X 11.Спецификации : 1. overcharge заштита напон : 4.Ако имате било какви прашања во текот ја користите оваа содржина, треба e-документи на англиски соберат прирачник, или се сретнат испорака проблем, ве молиме не двоумете се да ни e-mail, ние ќе ви одговори во рок од 12 часа во текот на работни дена.6 V 8 A 3 S 18650 Литиум Батерија Заштита Одбор-❤❤ Топло Prompt ❤❤-Ова е соберат комплет дека треба на корисникот да се заврши соберат процес.43 инчен(L*W*H)Бродот од страна на USPS со следење на информации и 7-17 дена за време на испорака обично.Секогаш во вашата услуга : ) -❤❤ Icstation Продавница ❤❤-.Тоа е совршен за li-ion lipo на батерија на мобилен пакет како што 18650,18550, 14500 избегнување на штета за време на полнењето или испуштање потоа продолжување на нивниот животен век.Оваа 3 cell литиум јонска батерија заштита одбор е опремена со Јапонија батеријата контрола IC и 9622 A MOSFET заштита IC со текот на полнењето, во текот на извршувањето, со текот на тековната и краток спој заштита.Одбор Големина : 22 X 17 X 11mm/0.2 V литиум батерија со overdischarge и overcharge заштита. PCB големина : 22 X 17mm/0.Компактна големина едноставно поврзете со батерија 18650 тогаш тоа ќе се претвори во мини преносни моќ банка. Над-испуштање заштита напон : 2.On-board USB тип женски џек за 5 V 1А напојување outupt и микро USB влез порт за полнење на батеријата со 5 V 1А текст.Компатибилен со 3.Опремени со индикатор за полнење(за време на полнењето црвениот индикатор за светло горе,целосна обвинет за да го исклучите) и аутпут индикатор(поврзани напојување сини индикатор ќе биде во слабо светло, поврзете на оптоварување тоа ќе се сврти на).

Декларирани својства

Најдобри предлози