Baomain Притисни Копче за Префрлање 15.5 mm DC 12V Црвени LED Светло SPDT за вклучување/Исклучување НА Latching

Baomain Притисни Копче за Префрлање 15.5 mm DC 12V Црвени LED Светло SPDT за вклучување/Исклучување НА Latching

Залиха
DEN 295.20
Износ:

Материјал : Пластични, Електронски Делови; Пол и се Фрли : SPDT.О : AC напон 220 V / 5 A; Светлина Напон : DC12 V.Вкупна Големина : 25 x 40mm / 1" x 1.6"(Max.D x L).Тежина : 16g.Пакет Содржина : 1 x Push Копчето Switch.Користи широко за кола контрола во електромагнетни стартер, контактор, реле и други електрични кола.Лесно да се инсталира, Завртка менгеме тип терминали за да се направи монтажа многу лесно.

Декларирани својства

Најдобри предлози