Рамка Назад Повлече Менгеме, Корозија Доказ Повлече Менгеме Висока Цврстина Силна за Механички Одржување за Инженер

Рамка Назад Повлече Менгеме, Корозија Доказ Повлече Менгеме Висока Цврстина Силна за Механички Одржување за

Залиха
DEN 2402.16
Износ:

Вкупната површина е обоен, која може ефикасно да се спречи рѓа и корозија и зголемување на работниот век.Тоа е фалсификувани и притиснати од висок квалитет на јаглероден челик, која има карактеристики на висока цврстина, силна отпорност.Има широк спектар на апликации, и е широко се користат во практичната сопственост, електрични и механички одржување и автомобилот одржување.Строго контрола на секој процес, во согласност со ергономија, лесен за употреба, и да се стилски и убави.Со компактен облик, само 230x105mm/9.1x4.1in на големината, заземаат нема простор и може да се стави тоа насекаде.Функција : 1. Тоа е фалсификувани и притиснати од висок квалитет на јаглероден челик, која има карактеристики на висока цврстина, силна отпорност.2. Вкупната површина е обоен, која може ефикасно да се спречи рѓа и корозија и зголемување на работниот век.3. Строго контрола на секој процес, во согласност со ергономија, лесен за употреба, и да се стилски и убави.4. Има широк спектар на апликации, и е широко се користат во практичната сопственост, електрични и механички одржување и автомобилот одржување.5. Со компактен облик, само 230x105mm/9.1x4.1in на големината, заземаат нема простор и може да се стави тоа насекаде.Спецификација : Предмет Тип : Повлечете Clamp Material : Јаглерод Steel Total Должина : Околу. 230mm/9.1 in Width : Прибл. 105mm/4.1 in Usage : Широко се користат во практичната сопственост, електрични и механички одржување и автомобилот одржување.Пакет Листа : 1 x Повлече Clamp1 x Јаглероден Челик Прстен.

Декларирани својства

Item Type:
Pull Clamp
Material:
Carbon Steel
Total Length:
Approx. 230mm/9.1in
Width:
Approx. 105mm/4.1in
Usage:
 Widely used in practical property, electrical and mechanical maintenance, and automobile maintenance.
Package List:
1 x Pull Clamp1 x Carbon Steel Ring :

Најдобри предлози