Heayzoki Дигитални Multimeter,DC/AC Напон DC Струја DC Отпор Тестери Multimeter,KT8450 Висока Прецизност Рачни Покажувачот Multimeter,Јасни Дигитални Бирате,со Тест Води

Heayzoki Дигитални Multimeter,DC/AC Напон DC Струја DC Отпор Тестери Multimeter,KT8450 Висока Прецизност Рачни

Залиха
DEN 1552.80
Износ:

Точни калибрација, јасно dial спектар на табелата, јасно резултати од мерење, да може ефективно да се подобри ефикасноста на работата.Со опсег прекинувач, лесен за прилагодување и контрола, силно чувство на пауза помеѓу брзини, се направи мерење повеќе точни.Избрани високо квалитетен материјал, силни анти - мешање способност, анти - шок, може да се користи за долго време.Овој покажувач multimeter е идеална алатка за сите видови на колеџите и универзитетите, машина за одржување, на комуникација, на коло опрема, одржување и поправка.Тоа може да се измери DC/AC напон, DC струја, DC-отпор.Спецификација : Состојба : 100% Сосема Нов Објект од Типот : Покажувачот Multimeter Модел : KT8450 Материјал : АБС Боја : Како што е прикажано на сликата Големина : Прибл.156x106x42mm / 6.1x4.2x1.7in Тежина : Околу.375g/13.2 оз Напојување : 2 x UM-3(АА) 1.5 VNot вклучени) Осигурач : F0.5 A /250 V Опкружување при работа : 0-40 влажност : 25-75%RH Складирање на животната Средина : -10-50 влажност Ви благодариме за вашето разбирање. 2. Набљудувачите не се калибрира истата точка боја се прикажани во фотографии може да се покажуваат малку различен од вистинскиот објект.Ве молиме да земете во реалниот како стандард.

Декларирани својства

Condition:
100% Brand New
Item Type:
Pointer Multimeter
Model:
KT8450
Material:
ABS
Color:
As shown in the picture
Size:
Approx.156x106x42mm / 6.1x4.2x1.7in
Weight:
Approx.375g/13.2oz
Power Supply:
2 x UM-3(AA) 1.5VNot included)
Fuse:
F0.5A /250V
Operating Environment:
0-40 humidity
Storage Environment:
-10-50 humidity < 70%RH
Applicable Altitude:
below 2000m
Accuracy:
DC±3%, AC±4% calibration period for one year
Environmental Conditions Guaranteed Accuracy:
18-28 humidity
Measuring function Range Accuracy Input impedance DC voltage(DCV,±DCV) ±5V ±5% Upper limit percentage 40KΩ /V ±25V 0.1V 20KΩ /V 2.5V ±3% 10V 50V 250V 500V AC voltage ACV Range Accuracy Input impedance Frequency range 25V ±4% Upper limit percentage 9KΩ/V 50-10KHZ 250V 500V 50-60HZ DC current(DCA) Range Accuracy 50uA ±3% Upper limit percentage 5mA 500mA DC resistance(Ω) Range Accuracy Neutral value DΩ 0-50Ω ±3% Full radian the percentage of 89.2mm 4.38Ω RX10 0-20KΩ 200Ω RX1K 0-2MΩ 20KΩ RX100K 0-200MΩ 2MΩ . Package List:
1 x Pointer Multimeter :
2 x Test Leads :
1 x Instruction Manual :
Note:
1. Please allow 1-2cm error due to manual measurement. Thanks for your understanding. :
2. Monitors are not calibrated same, item color displayed in photos may be showing slightly different from the real object. Please take the real one as standard. :

Најдобри предлози