За да се префрлате Менгеме, Само Затегнување Кревање Стеги Анти‑ ' Рѓа Анти‑Корозија Површина Слика за Електрични и Механички Одржување за Автомобилски Одржување

За да се префрлате Менгеме, Само Затегнување Кревање Стеги Анти‑ ' Рѓа Анти‑Корозија Површина Слика за Електрични

Залиха
DEN 2402.16
Износ:

Со компактен облик, само 230x105mm/9.1x4.1in на големината, заземаат нема простор и може да се стави тоа насекаде.Вкупната површина е обоен, која може ефикасно да се спречи рѓа и корозија и зголемување на работниот век.Има широк спектар на апликации, и е широко се користат во практичната сопственост, електрични и механички одржување и автомобилот одржување.Тоа е фалсификувани и притиснати од висок квалитет на јаглероден челик, која има карактеристики на висока цврстина, силна отпорност.Строго контрола на секој процес, во согласност со ергономија, лесен за употреба, и да се стилски и убави.Функција : 1. Тоа е фалсификувани и притиснати од висок квалитет на јаглероден челик, која има карактеристики на висока цврстина, силна отпорност.2. Вкупната површина е обоен, која може ефикасно да се спречи рѓа и корозија и зголемување на работниот век.3. Строго контрола на секој процес, во согласност со ергономија, лесен за употреба, и да се стилски и убави.4. Има широк спектар на апликации, и е широко се користат во практичната сопственост, електрични и механички одржување и автомобилот одржување.5. Со компактен облик, само 230x105mm/9.1x4.1in на големината, заземаат нема простор и може да се стави тоа насекаде.Спецификација : Предмет Тип : Повлечете Clamp Material : Јаглерод Steel Total Должина : Околу. 230mm/9.1 in Width : Прибл. 105mm/4.1 in Usage : Широко се користат во практичната сопственост, електрични и механички одржување и автомобилот одржување.Пакет Листа : 1 x Повлече Clamp1 x Јаглероден Челик Прстен.

Декларирани својства

Item Type:
Pull Clamp
Material:
Carbon Steel
Total Length:
Approx. 230mm/9.1in
Width:
Approx. 105mm/4.1in
Usage:
 Widely used in practical property, electrical and mechanical maintenance, and automobile maintenance.
Package List:
1 x Pull Clamp1 x Carbon Steel Ring :

Најдобри предлози