Уметност Резерви, 94 Парчиња Дрвени Уметност Поставите Занаети, Сликарство, Цртање Комплет, Преносни Уметност Случај Уметност Комплет Вклучува Нафта Пастели, Аквар

Уметност Резерви, 94 Парчиња Дрвени Уметност Поставите Занаети, Сликарство, Цртање Комплет, Преносни Уметност

Залиха
DEN 1199.76
Износ:

Оттука, таа е една од најдобрите подароци за цртање потрошен материјал за деца, вашето семејство и пријатели.Покрај тоа, уметноста случај обезбедува доволно простор за уметноста на потребните материјали, одржување на организирани и се отвора станот за лесен пристап.Пакет Inclusion24 * Масло Pastels24 * Акварел Cakes12 * Обоени Pencils12 * Акварел Pens10 * Боја Brushes2 * Brushes2 * A4 Скица Pads2 * Цртање Одбори (A4+A5)1 * Sharpener1 * Eraser1 * HB Pencil1 * 2 B Pencil1 * Ruler1 * Палета.Секоја уметност поставува е опремен со атрактивни кутија, погоден за Божиќ, денот на Благодарноста, Роденден, Децата ден подароци.Големината мерење е 14.Дајте му на вашиот малку уметникот подарок полни со боја и имагинација.Можете да се земе вашата уметност одговараат на кое било место за инспирација за создавање!. 【ЗДРАВ И ПРЕНОСНИ ПАКЕТ】 Доаѓање во лесен уметност комплет опремени со здрав рачка, преносни и лесно да се носат.Заклучување clasps на надворешноста на случајот се направи полесно за транспорт.Она што го сака, таму се сите во костум.Сите во едно, тоа е исто така се применуваат на луѓето кои ги сака цртање или дури и професионални уметници кои работат на занает.Децата може да се во боја и да се создаде секаде може да се отвори вашиот случај. 【УМЕТНИК ПРОФЕСИОНАЛНА АЛАТКА】 Оваа organginzer уметност поставите има вкупно 94 парчиња уметност материјали, вклучувајќи ја и 12 обоени моливи, 12 акварел пенкала, 24 масло пастели, 24 акварел, колачи, 2 четки, 1 острилка, 1 гумичка, 1 HB молив, 1 2 B молив, 1 владетел, 2 A4 скица подлога, 10 боја четки, 2 табли за цртање (A4+A5), 1 палета.

Декларирани својства

Најдобри предлози