Алуминиум Лемење Род, Алуминиумска Жица за Заварување, Ниска Температура Алуминиумска Жица за Заварување, Ниска Температура Лемење Лесно се Топи Жица за Заварувањ

Алуминиум Лемење Род, Алуминиумска Жица за Заварување, Ниска Температура Алуминиумска Жица за Заварување, Ниска

Залиха
DEN 230.16
Износ:

Дури и бел метал кој е сериозно corroded или загаден со масло и алуминиумски легури дека секој мисли дека не може да се врати може да се поправи.Спецификација : Состојба : 100% Сосема New Item Тип : Алуминиум Лемење Rod Material : Aluminum Color : Како слика shown Flux Содржина : 50 (%)Заварување Жица со Дијаметар : Прибл.Ниска температура алуминиумска жица за заварување, може да заварување речиси сите бели метали. Вклучувајќи различни заварување на алуминиум и алуминиумски легури, фрлија алуминиум и алуминиумски magnesiums легури, итн.Добро заварување ефект, силна weldability и корозија, висока термичка спроводливост, одлична обработка на перформансите. Добро заварување ефект, силна weldability и корозија, висока термичка спроводливост, одлична обработка на перформансите. Ниска температура алуминиумска жица за заварување, може да заварување речиси сите бели метали.Вклучувајќи различни заварување на алуминиум и алуминиумски легури, фрлија алуминиум и алуминиумски magnesiums легури, итн.Функција : 1.Дури и бел метал кој е сериозно corroded или загаден со масло и алуминиумски легури дека секој мисли дека не може да се врати може да се поправи. Мала тежина, компактни димензии, многу е лесно да се наведнуваат и ги носат, кој е лесен за употреба.

Декларирани својства

Condition:
100% Brand New
Item Type:
Aluminum Solder Rod
Material:
Aluminum
Color:
As picture shown
Flux Content:
50 (%)
Welding Wire Diameter:
Approx. 2mm/0.1inSingle Length
Aluminum welding wire can only weld aluminum and thin stainless steel white metal :
Package List:
10 x Aluminum Solder Rod :

Најдобри предлози