Falken Дизајн Multiwall Поликарбонат Лист, Стаклена насловна страна, Јасно, 12 x 28 x 6mm

Falken Дизајн Multiwall Поликарбонат Лист, Стаклена насловна страна, Јасно, 12 x 28 x 6mm

Залиха
DEN 456.00
Износ:

Цврста состојба структура обезбедува дополнителна сила под ветер и снег товари.Високо флексибилен, но сепак речиси нераскинлива.Времето отпор (УВ заштитен слој).Одлична термичка изолација.Лесен и лесно да се инсталира.Falken Дизајн Multiwall Поликарбонат листови имаат внатрешна структура на ребра, ова значи листови имаат висока цврстина и се исто така многу мала тежина, во прилог на воздухот во внатрешноста на листови им дава висока термичка изолација својства.

Декларирани својства

Најдобри предлози