Микроскоп, XSP‑640X Monocular Микроскоп, Соединение Monocular Микроскопа, WF16X WF10X Eyepieces, 40X‑640X Зголемување Механички Микроскоп

Микроскоп, XSP‑640X Monocular Микроскоп, Соединение Monocular Микроскопа, WF16X WF10X Eyepieces, 40X‑640X Зголемување

Залиха
DEN 2147.76
Износ:

Три цел леќа префрлување, различни magnifications, откривање на различни microcosms. Ве молиме овозможи 1‑2cm грешка поради прирачник за мерење. Набљудувачите не се калибрира истата точка боја се прикажани во фотографии може да се покажуваат малку различен од вистинскиот објект.2 oz Package Листа : 1 x Микроскоп Bracket1 x Окуларот Sleeve1 x WF10 X1 x WF16 X1 x 4 X/0.Функција : 1. 【Материјал】Оваа monocular микроскоп е направен од високо-квалитет на железо и ABS материјали, кои се трајни и практични. Крупни, фокусирајќи се на вредноста натпревар со парична казна фокусирајќи се на вредноста, и се фокусира на вредноста се полесно и побрзо.09 in Workbench Област : Прибл. Јасна слика за квалитет, ниска потрошувачка на енергија, висока резолуција, погоден за помали објекти.Ви благодариме за вашето разбирање.Ве молиме да земете во реалниот како стандард.7in Микроскоп Леќа : Monocular Eyepiece : 16 X, 10 XObjective Леќа : 4 X, 10 X, 40 XMagnification : 40 X-640 XCoarse Фокус Опсег : 50mm/1.3во Тежина : Околу.

Декларирани својства

Најдобри предлози