Aexit Печурки Latching Прекинувачи Итни Стоп Притисни Копче за Префрлање 380VAC Pushbutton Прекинувачи 10A DPST

Aexit Печурки Latching Прекинувачи Итни Стоп Притисни Копче за Префрлање 380VAC Pushbutton Прекинувачи 10A DPST

Залиха
DEN 1708.80
Износ:

Име на производ : Push Копчето Прекинувач;Контакт Тип : 1 NO 1 NC (DPST);Акција Тип : Latching.О : 10 A;Адаптери : AC 380 V;Терминал Количина : 4. Панел Исечок Дијаметар : 21mm / 0.8";Одговара Панел Max.Дебелина : 5mm / 0.2";Печурки Главата Копчето Дијаметар : 3.5 cm / 1.4".Вкупната Големина(Приближно) : 3.7 x 3 x 8cm / 1.5" x 1.2" x 3.1" (L*W*H);Надворешен Материјал : Пластика, Метал;Печурки Главата Копчето Боја : Red.Net Тежина : 60g;Пакет Содржина : 1 x Push Копчето Switch. 1 NO 1 NC (DPST) контакт тип, црвена Печурки главата, latching акција, 21mm панел исечок дијаметар.Печурки главата копчето брави кога се притиснати, пресврт да го ослободите.Користи широко за контрола на електромагнетни стартер, контактор, реле и други автоматска контрола на електрични кола.

Декларирани својства

Најдобри предлози