Кралската & Langnickel RSET-WPEN1600 Премиер Акварел Молив Цртање Уметност во Собата, 42-Парче

Кралската & Langnickel RSET-WPEN1600 Премиер Акварел Молив Цртање Уметност во Собата, 42-Парче

Залиха
DEN 779.52
Износ:

Модел RSET-PAS1600 е колекција на премиум акварел цртање материјали.Квалитетот Essentials брендиран производ во темно-тон дрво случај.Вклучува 24 акварел, колачи, 12 акварел моливи, 1 дванаесет-добро палета, 1 сунѓер, 1 молив острилка, 1 месете во можност гумичка. 1 Sandpaper блок и 1 богат, темно тон на дрво случај со вгнездување на коцки, шарки капак и метал hasp затворање.Кралската & Langnickel Премиер Кутија се Поставува голема збирки на ликовната уметност материјали во одлична темно-тон дрво случаи.Парична казна квалитет на уметнички производи вклучени во assortments се организирани во коцки кои се вгнездени во тврдо случај со шарки капак и метал hasp затворање.Овие множества изпускам квалитет и да се направи страшно подарок за сите заинтересирани во уметноста.

Декларирани својства

Најдобри предлози