Брејди 143785 Етикета, Само Лепење Полиестер, 3-1/2 H x 5 W, Црна/Црвена со Бела

Брејди 143785 Етикета, Само Лепење Полиестер, 3-1/2 H x 5 W, Црна/Црвена со Бела

Залиха
DEN 59.76
Износ:

Прилагодени за надворешна употреба, и во груби средини каде одлични триење и хемиски отпор е потребно над површината, печатени етикета.Б-302 има некоја студена температура лепило што го прави во знак може да се аплицира на 0°F (-18°C).Полиестер ламинатни withstands до 1000 циклуси. 5-8 години (во Просек се очекува отворено живот на производот ќе зависи од корисникот дефиниција на неуспех и климатски услови.) просечната отворено издржливост.Земја на потекло : сад.ANSI знак.

Декларирани својства

Најдобри предлози