Teerwere Цртање Поставите Слика Канцелариски Поставите 86 Групи на Основното Училиште Уметност Алатки Креда Акварел Пенкало Комбинација Акварел Pen Set (Боја : Розова)

Teerwere Цртање Поставите Слика Канцелариски Поставите 86 Групи на Основното Училиште Уметност Алатки Креда

Залиха
DEN 1944.00
Износ:

Додадете експлозијата на забава за сите ваши пишување со светли бои,избрани богат,живописни бои може да се користи за да се обележи или за боја кодирање.Боите се светли и чисти, јасни и јасно, јадрото на рефил е униформа, бојата е силна,и сликите имаат силна визуелна смисла.Ако имате било какви прашања,ве молиме контактирајте со нас,Ние ќе ви овозможи со најдобра услуга.На допир е деликатна,свиленкаста и лесно да се мијат;нафта пастелни има висок тонер содржини,лесно да се во боја, пенкало, четка;акварел пенкало, погоден за носене.Големина : збир на пакување големина е 33.1 широк 21.8 висока 3.1 cm сет на 86. Овие убави падна маркери дозволите вашата работа да биде бриз со нивните брзо сушење на природата,водата базирани мастило нема да крварат преку хартија, па вашиот ракопис останува да се стави.Големина на : (а во собата на пакување големина е 33.1 широк 21.8 висока 3.1 cm сет на 86)86 сликарство групи : 24 акварел пенкала, 12 боички, 12 масло пастели, 12 обоени моливи, 12 прав колачи, 5 хартија клипови, 1 молив, 1 четка, 1 владетел, 1 ножици, сунѓерот 1 Еден блок, едно шише од лепак, еден молив острилка, еден гумичка, и една палета на бои.

Декларирани својства

Најдобри предлози