Ayake за iPhone 7 Екран Замена со Home Копче, Полн Собранието LCD екран на Допир Ретината Екран Digitizer со Пред се Соочуваат со Камера+Слушалка Звучници+Сензор (Злато)

Ayake за iPhone 7 Екран Замена со Home Копче, Полн Собранието LCD екран на Допир Ретината Екран Digitizer со

Залиха
DEN 1319.76
Износ:

Моќ извира покриени од еден ден.СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24/7 за да им помогне со поставување на поврзување, прашања, проблеми и многу повеќе. . ????【Компатибилен со i Phone 7】- Ова LCD екран замена работи само со i Phone 7, 4.7 инчи (НЕ за i Phone 7 Плус).Модели : A1660, A1778, A1779. Можете да ги најдете модел на задната страна на телефонот.Ве молиме потврдете го вашиот модел на телефон пред да нарачате. ????【Целосна Ретината LCD Екран】- Екран замена за i Phone 7 LCD + стакло digitizer + пред се соочуваат со камера + сензор + home копчето + слушалка звучници + поправка алатки + животната средина пакување. ????【ЗАБЕЛЕШКА Допир ID】- Допир ID funtion постои само во оригинални home копчето.Можете да префрлувате оригиналниот home копчето на нов екран за да се одржи оваа функционалност.Освен Допир ID функција, на home копчето на нов екран ја има истата функција како и оригиналот. ????【Инсталација】- Тоа може да трае помалку од 30 минути да го замени, бидејќи овој екран е пред насобраните со пред се соочуваат со камера, слушалка звучници, сензор за близина и Home Копчето.Можете да пребарувате "Замени i Phone 7" на You Tube за да се добие настава видео за тоа како да го замени или да побара професионална личност за помош, како и. ????【Услуга】- Секој iphone 7 екран е двојно тестирани пред пакување и испорака за да се обезбеди отстранување на црна екрани, линии, нерамна бои, и други технички прашања.Ве молиме контактирајте не преку порака за решение, ако има било какви прашања со оваа i Phone 7 екран.

Декларирани својства

Најдобри предлози