за iPhone 7 Plus Екран Замена Црна,Mobkitfp 5.5 Целосна Собранието LCD Дисплеј Digitizer со Предната Камера+Слушалка+Сензори+Водоотпорен Печат+Поправка Алатки+Калено Филм за A1784,A1785,

за iPhone 7 Plus Екран Замена Црна,Mobkitfp 5.5 Целосна Собранието LCD Дисплеј Digitizer со Предната Камера+Слушалка+Сензори+Водоотпорен

Залиха
DEN 863.76
Износ:

????【Совети&Белешки】приложените Магнетни Завртка Мапата е veryhelpful да ги пратите на сите завртки и нивната локација, со кои на целата инсталација полесно.Бидејќи на корисникот заштита, допрете id може да работи само со оригиналниот home копчето.Компатибилна со моделот A1784,A1785,A1661.Откако го замени екранот, можете да го користите сите екран функционира како 3 D touch нормално како оригиналот на екранот.Ве молиме да го отстраните оригинални home копчето и да ја инсталирате на нов екран за да се задржи во допир ID функција.Ние обезбедуваме ЖИВОТ-ВРЕМЕ гаранција за не-човечки штета да се направи вашата нарачка ризик.????【КОМПАТИБИЛНОСТ】Оваа Mobkitfp 5.Единственото нешто што треба да направите е трансфер на home копчето собранието од вашиот стар i Phone 7 плус LCD екран на новиот замена, а ние ќе ви испратиме професионална инсталација туториал видео откако ќе се стави ред.Ако ви треба било каква помош околу ова со полно собранието i Phone 7 Плус LCD дисплеј digitizer, ние силно препорачуваме да контактирате со нас веднаш за техничка поддршка и да добијат задоволителни решенија.5" i Phone 7 Plus екран замена, САМО се вклопуваат за i Phone 7 Плус, НЕ за 6 Плус, 7, 8, Плус или било кој друг модел. Ве молиме проверете го моделот на вашиот уред пред цел. ????【Апликација】Оваа i Phone 7 Plus екран замена се користи да се замени погрешни & неисправни екран и да ја поправите поинаков вид на екранот прашања, како што се екран доза не одговори правилно, екранот проблеми, нарушување пиксели, испукана LCD екрани, погрешна боја прашања, стари & мртвите LCD.

Декларирани својства

Најдобри предлози