Органски Милениче Додаток За Кучиња & Мачки - Здравје На Очите Домашни Миленичиња Нега Материјали

Органски Милениче Додаток За Кучиња & Мачки - Здравје На Очите Домашни Миленичиња Нега Материјали

Залиха
DEN 479.04
Износ:

Нашата формула состојки се органски извори од фарма до вкусно месо-зачинет таблета.Најдовме 3 главни подобрувања најдобар пет додаток производители не беа успех во. ~❤~Ви благодариме за посетата сте најдобри! ~❤~ЗАВРШИ ОЧИ ЗДРАВСТВЕНА Антиоксиданси кои работат заедно за поддршка на нутритивните потреби на вашето куче и неговите или нејзините очи на клеточно ниво.Дизајнирани специјално за домашни миленици, органски домашно милениче е комбинација на состојки на оптимална концентрација за поддршка на пет здравје на очите.ЗАВРШИ ОКО ЗДРАВЈЕ - Антиоксиданси кои работат заедно за поддршка на нутритивните потреби на вашето куче и неговите или нејзините очи на клеточно ниво.Животните не произведуваат овие антиоксиданси, па затоа тие мора да бидат обезбедени од страна на вашето домашно милениче исхрана.И двете се наоѓаат во високи концентрации во макулата, или дел на мрежницата одговорни за видната острина.Како дополнително зајакнување, боровинка овошје екстракт, Витамин Ц и Витамин Е се вклучени за да им помогне заштитат вашето домашно милениче очите од штетните слободни радикали.Антиоксиданси Помош за Поддршка на Здравјето на Око Слободните радикали кои се создадени од работи како што се стрес, метаболичките функции во организмот, и лошата исхрана може да го нападне клетки и ткива, вклучувајќи око ткива, придонесуваат да се знаци на предвремено стареење.ВКЛУЧЕНИ ЛУТЕИН – Органски пет таблети содржат совршено балансирана мешавина од хранливи состојки од суштинско значење за кучешки на мрежницата и леќа здравје.

Декларирани својства

Најдобри предлози